Son Eklenenler
ı Kaya: Kurultay, dönüm noktası oldu
Yerel - ...
Vali Koçak Elazığ’dan ayrılıyor
Yerel - ...
YSK, seçim yasaklarını belirledi
Yerel - ...
ETSO personelinden Alan a ziyaret
Yerel - ...
Meteoroloji’den yağış uyarısı
Yerel - ...
Hançerli:Engellileri dışlamamalıyız
Tarih:     29.09.2013 13:13:33
Kategori: Yerel
Okunma: 145 defa okunmuştur
Facebookta paylaş
Twitterda paylaş

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hançerli:

 

Engellileri dışlamamalıyız

 

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi engelli dernek başkanları ve üyelerine yemek programı düzenledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi Atapark’ta Elazığ engelli dernek başkanları ve üyelerine yemek programı düzenledi. Programın başında Elazığ Sakatlar Derneği Başkanı Naci Demirpolat bir konuşma yaparak son bir yıl içinde yapılan SODES projeleri hakkında bilgiler verdi.

İleriki zamanlarda yeni projeler düzenleneceğini söyleyen Demirpolat, “Bu sayede engelli kardeşlerimize daha çok bir özgüven geldiğini ve bir şeyleri başardıklarına gördüklerinde daha mutlu olduklarını hissettim. Bu tür projelerin ileriki yıllarda daha kapsamlı bir şekilde engelli kardeşlerimizle beraber yürütüceğiz” dedi.

Programın ardından Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Av. Turhan Hançerli engelli hakları konusunda bir bilgilendirme konuşması yaptı. Hançerli konuşmasında “Anayasal düzenlemelerle engelliliğin önlenmesi, engellilerin eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümüyle her yönden gelişmelerini ve karşılaştıkları engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri almak, toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve bu hizmetler için gerekli düzenlemeleri yapmak engelli haklarıyla hedeflenmiştir” dedi.

Hançerli konuşmasında devamında engelli vatandaşların çalışma hayatındaki zorlukları anlatarak, engellilere iş hayatında kendilerine verilen yasal haklar hakkında kısa açıklamalar yaptı.

Yorumlar (0)
 

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapCopyright ©2012 Birlik Medya Elmar Yazılım Haber Sistemi
Aktif: 7  Ziyaretçi
Toplam: 1093650  Ziyaretçi

Birlik Haber Gazete Yeni Çağ Fırat Nurhak Uluova Turan